Paweł Ratuszny nie żyje

utworzone przez | lut 24, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

Z żalem przychodzi nam powiadomić,

że 23 lutego 2023 roku

odszedł od nas

dr inż.  Paweł Ratuszny

długoletni pracownik Wydziału Przyrodniczo-Technicznego

Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona w nowej kaplicy w dniu 28.02.2023 roku o godz. 11:00 na cmentarzu w Opolu-Półwsi


dr inż. Paweł Ratuszny urodził się 18 września 1971 roku. Tytuł magistra inżyniera mechanika uzyskał w 1995 roku w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu. Stopień doktora nauk technicznych, w zakresie budowy i eksploatacji maszyn i urządzeń, uzyskał w 2003 na Politechnice Opolskiej.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz monografii.

Od 2004 roku zatrudniony był na stanowisku adiunkta na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym Uniwersytetu Opolskiego. Prowadził badania podstawowe i eksploatacyjne dot. procesów mechanicznych, materiałów sypkich, zagadnień inżynierii środowiska i odnawialnych źródeł energii. Był organizatorem Konferencji Naukowych „Odnawialne Źródła Energii – teoria i praktyka”. Za swoją działalność, na rzecz propagowania odnawialnych źródeł energii, uhonorowany nagrodą „Zielonego Feniksa”.

Wybitny pedagog, którego zajęcia były bardzo wysoko oceniane przez studentów. Umiejętnie wplatał zagadnienia z życia codziennego do treści prowadzonych zajęć. Był bardzo uczynny i pogodny, zarówno w kontaktach ze współpracownikami jak i studentami.

Pawle – pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.