“Inżynierskie Dni Kariery” w dniach 7-8 czerwca.

utworzone przez | cze 1, 2022 | Aktualności | 0 komentarzy

Wydział Przyrodniczo-Techniczny organizuje w dniach 7-8 czerwca br. “Inżynierskie Dni Kariery”.

W pierwszym dniu, o godzinie 10:00 odbędzie się podpisanie umowy o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Opolskim, a Zespołem Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu. Od godziny 11:00 w obiektach Wydziału przy ul. Kominka 6 oraz 6a, w ramach Dnia otwartego, realizowane będą prezentacje laboratoriów oraz kierunków studiów inżynierskich (realizowanych na WPT), kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Drugi dzień skierowany będzie do studentów i absolwentów studiów inżynierskich. Zaprezentowane zostaną kierunki rozwoju kariery zawodowej, potencjalne oferty pracy, a także zorganizowane zostaną warsztaty pt. „My też się stresujemy rozmową rekrutacyjną”. Warsztaty, prowadzone przez specjalistów HR z firmy Atmoterm, rozpoczną się o godzinie 10:00 w auli Collegium Biotechnologicum (sala 413). W ramach warsztatów uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne przy aplikowaniu o pracę, tj. pisanie CV, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, umiejętności z zakresu autoprezentacji.