Zapraszamy na XIV Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki

utworzone przez | wrz 15, 2022 | Aktualności | 0 komentarzy

Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki “Zielony Feniks” wraz marszałkiem województwa opolskiego i prezesem Polskiego Związku Motorowego,  już po raz czternasty zapraszają wszystkich, którym na sercu leżą sprawy energetyczne, klimatyczne i – co w dobie kryzysu najważniejsze – ekonomiczne, do bezpłatnego uczestnictwa w Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu.

21 września 2022 r. w godzinach od  9 do 15 podczas konferencji na terenie Centrum Konferencyjnego “Łącznik” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 6 w Opolu będziemy się zastanawiali, czy w dobie szalejących cen energii warto zbudować swoją elektrownię. A jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? Czy warto zastosować systemy zarządzania energią, które pozwolą na efektywne, a zatem i oszczędne gospodarowanie nośnikami energii, co może wprost przełożyć się na nasz portfel? A może są technologie lub rozwiązania, o których jeszcze nie wiemy?

Od godziny 17 zapraszamy do Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Katowickiej 95 w Opolu na uroczystą Galę wręczenia najstarszej w Polsce nagrody przyznawanej przez Kapitułę Zielonego Feniksa w kategoriach:

·         za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych.

·         za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki.

·         za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki.

·         za całokształt osiągnięć w rozwoju ekoenergetyki

W tym roku galę poprzedzi godzinna rozmowa dwóch przyjaciół z benzyną we krwi, którzy od wielu lat przyglądają się wszystkiemu, co dzieje się w świecie czterech kółek. Debatę z udziałem publiczności  poprowadzą Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski, dziennikarze radia 357.

Część artystyczna to kapitalny popis kwartetu smyczkowego o niebanalnej nazwie “Quartet”.

A potem zapraszamy na nocny spacer z przewodnikiem  po urokliwych zakątkach Opola.

22 września 2022 r. o godz. 9 z parkingu przy hotelu Festival, a o godz. 9:15 z parkingu przy Centrum Konferencyjnym “Łącznik” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 6 w Opolu  wyjeżdżamy do Katowic, Zabrza i Kamienia Śląskiego.

Świadomość społeczeństwa na temat niekorzystnego oddziaływania smogu na nasze zdrowie w ostatnich latach znacznie wzrosła. Budowanie lokalnej energetyki w Polsce już się zaczęło. Lokalne społeczności realizują ambitne projekty w zakresie wytwarzania energii z OZE, magazynowania energii. Ale czy będąc w pracy, czy wracając do naszego domu,  będziemy w obiekcie, który będzie nam przyjazny?  Jedziemy zobaczyć naszą przyszłość.  W trakcie wyjazdu studyjnego zobaczymy w Katowicach budynek plus energetyczny, w Zabrzu  pracujący bioreaktor utylizujący odory, a w Kamieniu Śląskim zobaczymy wyspę energetyczną. Do Opola wrócimy około godz. 18.

XIV Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki to także wydarzenia związane z Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Szczegółowe informacje tej części festiwalu można znaleźć w programie festiwalu.

Na wszystkie wydarzenia możemy się zarejestrować na stronie http://www.festiwal-ekoenergetyki.pl/index.html, ta też znajdziemy wszystkie potrzebne informacje.

Zapraszamy – to wydarzenia nie tylko dla fachowców.