Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Przewodniczącym Rady Społecznej Centrum Zielonej Transformacji

utworzone przez | gru 23, 2022 | Aktualności | 0 komentarzy

15 grudnia 2022 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Społecznej budowy Centrum Zielonej Transformacji, powołanej z inicjatywy Zakładu Komunalnego w Opolu. Centrum Zielonej Transformacji OPOLE to kompleksowe, proekologiczne i nowoczesne rozwiązanie dla lokalnego systemu gospodarki odpadami. Celem inwestycji jest zapewnienie miastu Opole i jego mieszkańcom korzyści środowiskowych, ekonomicznych i społecznych w oparciu o zagospodarowanie odpadów i produkcję energii elektrycznej oraz ciepła. Rada Społeczna będzie pełniła funkcje: opiniodawczą, edukacyjną, informacyjną i promocyjną. Do jej zadań będzie należeć analizowanie i proponowanie rozwiązań związanych z realizacją Centrum Zielonej Transformacji. W trakcie inauguracyjnego posiedzenia zostało wybrane Prezydium Rady. Przewodniczącym Rady Społecznej został wybrany dr inż. Dariusz Suszanowicz – Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Uniwersytetu Opolskiego.