Noc biologów 14 stycznia 2022 r.

utworzone przez | gru 21, 2021 | Aktualności | 0 komentarzy

Po raz kolejny mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Nocy Biologów organizowanej przez Wydział Przyrodniczo-Techniczny Uniwersytetu Opolskiego.  

Jest to już XI edycja tej akcji, która jest wpólnym przedsięwzięciem ponad 35 placówek naukowych z całego kraju i ma na celu upowszechnnianie wiedzy przyrodniczej. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 14 stycznia 2022 roku, a hasło przewodnie najnowszej edycji to „Różnorodność biologiczna: od genu do ekosystemu” co nawiązuje do Rezolucji Parlamentu Europejskiego z 6 czerwca 2021 roku na rzecz bioróżnorodności 2030. Jak co roku nasi pracownicy, doktoranci oraz studenci przygotowują dla miłośników przyrody bogatą i ciekawą ofertę programową. Skorzystać z niej mogą najmłodsi, młodzież szkolna oraz osoby dorosłe. Tym razem Noc Biologów odbędzie się w formie hybrydowej. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zajęcia stacjonarne będą prowadzone wyłącznie dla osób wcześniej zarejestrowanych, a w trakcie zajęć obowiązywać będzie nakaz trzymania dystansu oraz zakrywania ust i nosa maseczką.  

Szczegółowy plan zajęć będzie dostępny od 8 stycznia na stronie internetowej www.nocbiologow.pl, wtedy też zapraszamy do dokonywania wymaganych rezerwacji.

Do zobaczenia!