Zapraszamy na kolejny czwartek z nauką – 7 października 2021

utworzone przez | październik 6, 2021 | Aktualności | 0 komentarzy

Tym razem dr hab. Tomasz Ciesielczuk, prof. UO z Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Wydziału Przyrodniczo – Technicznego Uniwersytetu Opolskiego przedstawi wystąpienie „Tajemnice śmietnika czyli opowieść pudełka po pizzy”.

Zapraszamy w czwartek 7 października na godz. 19 – link do spotkania jest dostępny  TUTAJ

Najczęściej zapominamy o odpadach z chwilą wyrzucenia worka do kubła. A to właśnie te odpady spadną na głowy przyszłych pokoleń – naszych dzieci, wnuków i prawnuków. Może jednak jesteśmy tak wygodni, że nie dbamy o przyszłe pokolenia, choć na co dzień mówimy naszemu dziecku „kocham cię”? Odpady, choć wyglądają niewinnie, w znacznym stopniu oddziałują na klimat i wiele komponentów środowiska, z których codziennie korzystamy.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. prof. Tomasz Ciesielczuk (archiwum prywatne)

Źródło informacji: uni.opole.pl