Funkcjonowanie uczelni w Polsce zawieszone do 10 kwietnia

utworzone przez | mar 23, 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

Przedłużenie zawieszenia funkcjonowania uczelni do 10 kwietnia ogłosił w sobotę na konferencji prasowej wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Decyzja spowodowana jest wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.

Stan epidemii w Polsce – zajęcia na uczelniach zawieszone

W związku z wczorajszą decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, dzisiaj na posiedzeniu kierownictwa MNiSW postanowiliśmy o przedłużeniu zawieszenia funkcjonowania uczelni do dnia 10 kwietnia – analogicznie do terminu, który będzie obowiązywał w szkołach – powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Wicepremier podkreślił, że jest to zawieszenie funkcjonowania uczelni, a nie ich zamknięcie. Jak najszerzej kontynuowane powinny być zajęcie online – tak jak to się działo w ostatnim tygodniu. Tam, gdzie to jest możliwe, powinny być kontynuowane badania naukowe. Władze uczelni zobowiązane są do zapewnienia działania podstawowych jednostek organizacyjnych – zauważył minister Jarosław Gowin.

więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/nauka/funkcjonowanie-uczelni-w-polsce-zawieszone-do-10-kwietnia